Poradňa pre športovcov

V posledných rokoch je možné sledovať nárast pretekov, ktorých hlavnou podstatou je pomenovanie extrémnosť. V súčasnosti je celosvetovo k dispozícii okolo 50 pretekov vo vyše 30 krajinách. Nie je tak dávno, keď skupinka oduševnených hobby atlétov dala dokopy dnes tak už známy extrémny triatlon s názvom Norseman (raz možno sa podarí).

Život s ultrabežcom je niečo ako život s hyperaktívnym dieťaťom. Často sa stáva, že sa zobudíte skoro ráno, mobil v priemere ukazuje tak 5 hodín ráno a po otvorení očí uvidíte rozžiarenú tvar, ktorá sa vás pýta či si nejdete zabehať Vtedy si zvyčajne prehodíte cez hlavu vankúš a snažíte sa nahovoriť sebe aj ďalšiemu účastníkovi rána, že je to...

Fasciu si treba predstaviť ako list, ktorý obaľuje svaly, nervy, cievy. Drží naše telo pohromade, zodpovedá za prepojenie svalov do svalových reťazcov, ale drží aj tvar vnútorných orgánov a držia orgány na svojich miestach. Zdravý a vláčny faciálni systém zabezpečí nášmu telu, aby mohlo fungovať lepšie a bezbolestne.