Kamzík - Baba - Kamzík štýlom štart- cieľ :-)

25.09.2021

Preteky z Kamzíka na Pezinskú Babu a späť už tradične patria do môjho zoznamu na každú sezónu. Tento rok kvôli pandémii presunuté na letný termín dali trošku zabrať kvôli dusnému počasiu a otravným návštevníkom lesa ( komárom )

53 km trasa s prevýšením približne 1400 metrov začínal ráno 7:30 na Kamzíku, keďže to mám prakticky za domom, voľba na túto najdlhšiu trasu bola vždy jasná z praktických aj prepravných dôvodov Načo sa voziť autom na Babu, keď sa tam dá dobehnúť z domu a vzápätí sa vrátiť rovnakým spôsobom späť:D

Ráno možno niektorých prekvapí hustý dážď, predpovede sú však milosrdné - práve pred štartom by malo prestať. Zopár bleskov a otváram dvere na aute, co však hneď vzápätí oľutujem, lebo sa dovnútra nahrnú už spomínané komáre. Na registrácii som tuším prvý a niekto dáva vtipný status, či to bude podobné aj po dobehu do cieľa.

Pred štartom si dávam magnézium a muscle relax od Sponser, s ktorým mám len tie najlepšie skúsenosti, jednu tyčinku High Energy a som pripravený.

Stratégia bola od začiatku jasná - bežať čo to dá systémom štart - cieľ. Tunajšie chodníčky poznám už naspamäť, terén je perfektne behateľný. Celú dobu idem sám, na Pezinskej Babe má čaká najlepší support od chalanov, povzbudenie od bežcov, ktorí čakajú na štart 26 km preteku a trasa sa vracia tou istou cestou naspäť. Stretávam oproti bežiacich súputníkov, ktorí zdravia a poháňajú, za čo som vďačný. Cestou naspäť myslím na ten tlak, že musím prísť prvý, lebo Katka potrebuje ten nový bežecký ruksak od Salomon, na čo ma už dlhšie upozorňovala Takže som z toho dosť v strese Do cieľa nakoniec dobieham s časom 4:03, kde si v cieľovej bráne Katka Petrová s tou mojou robia srandu, kde som bol tak dlho a čo mi to toľko trvalo

Mám tieto preteky rád, vždy tu stretnem miestnych bežcov, s ktorými sa stretávame na lesných chodníkoch pri ranných či večerných tréningoch. Za super obutie ďakujem ako vždy RunningPro, za výbavu Compressport a Suunto a energiu od Sponser a za regenráciu tímu MP Medical. Dúfam, že sa vidíme aj o rok.