Daniel Rosinský

10.02.2021

Raz skúsiš a už sa nechceš vrátiť. V tomto prípade nie je reč o mne, ale o mojom koníčku, vášni a v poslednej dobe aj životnom štýle. 

Sú to hlavne extrémne triatlony, ale k nim sa dostaneme. Radím sa medzi vytrvalostných hobby športovcov, nič viac nič menej. Rovnako ako väčšina z nás sa neživím športom, ale šport sa stal súčasťou môjho života. Aby to nebolo také jednoduché venujem sa extrémnym triatlonom a najviac ma lákajú dlhé vzdialenosti. 

Väčšinou sa jedná o 3,8km plávania, 180km cyklistickej porcie a záverečného maratónu, čo predstavuje 42,195 km behu. 

Pojem extrémny to skrášľuje tým, že sa vo veľa prípadoch jedná o náročnú trať s vysokým prevýšením, špecifickými podmienkami. Plávanie o polnoci v Oravskej priehrade má svoje čaro. 

Príprava na takéto typy dobrodružstiev (pre nás je to viac ako pretek) si vyžaduje veľa času, úsilia a mentálnej odolnosti. Niektoré typy tréningov sú koncipované priamo na odolnosť a naozaj ťa slušne preskúšajú. 

Stratégia je ďalším dôležitým prvkom, ktorý ťa dopraví do cieľa. Verte mi ten pocit keď po 16 hodinách uvidíte cieľ je na nezaplatenie. 

Strava je rovnako neoddeliteľnou súčasťou a podcenenie vás môže stáť pokles výkonu. A najkrajšie je na tom, že sám takéto dobrodružstvo nedáte a k tomu potrebujete ten správny support. 

Cieľom pre najbližšie obdobie budú opäť extrémne triatlony a teším sa aj na vymyslené projekty.